Jaką niszczarkę dokumentów wybrać

Jaką niszczarkę dokumentów wybrać

Niszczenie dokumentów

Wybierając urządzenie biurowe trzeba dokładnie sprawdzać jakie daje nam możliwości. Chodzi o to, by znaleźć taki sprzęt, który będzie sobie dobrze radził.

W momencie, gdy wybieramy sobie niszczarkę jakość będzie bardzo ważna, co by nie powiedzieć to akurat takie urządzenie, które mocno narażone jest na obciążenia i dlatego właśnie dobry jest taki sprzęt, którego jakość jest perfekcyjna i wydajnością będzie również przekraczał nieco to nasze założenie, gdy chodzi o ilość dokumentów do zniszczenia. Może się bowiem czasami okazać, że będzie trzeba zniszczyć więcej dokumentów niż planowaliśmy.

Niszczarka dopasowana do miejsca zastosowania

Niszczarki biurowe 

Gdy będziemy używać takiego sprzętu sporadycznie i niszczyć parę dokumentów do wyboru mamy nawet około 50 modelu. Mogą one niszczyć mniej więcej do 50 stron papieru i będzie to taki sprzęt maksymalnie do dwóch osób. Oczywiście szczególnie trzeba uważać na tanie marketowe niszczarki, które najczęściej do niczego się nie nadają i szybko ulegną uszkodzeniu. Gdy mamy ważne dane do zniszczenia liczyć się będzie również poziom DIN dobrze, by był to minimum 3 stopień.

Niszczarka do średniego biura

To chyba takie sprzęty, które niszczą około 200 stron i są najbardziej popularne na rynku. W sumie mamy około 100 takich modeli. Są to dobre urządzenia osobiste jak i takie, które dobrze sprawdzą się w przypadku średniego biura do 10 osób. Najważniejsza jest tutaj wydajność a także stopień bezpieczeństwa DIN.

Można także zwracać uwagę na to, czy sprzęt radzi sobie jednorazowo z większą ilością kartek czasami także może się to przydać. Jeśli chcemy mieć niszczenie dokumentów poufnych najlepiej wybrać taki sprzęt, który ma jak najwyższym poziom DIN zaczynając od trzeciego stopnia w górę. Pośród tych sprzętów znajdą się także takie, które mogą pracować stale gdy okresowo będzie się niszczyć większe ilości materiałów.

Niszczarka do papieru

Niszczarka centralna dla dużych firm, powyżej 20 użytkowników

Wybór urządzeń jest tutaj znaczący, to poważne sprzęty o dużych możliwościach. Przy wyborze należy się kierować jakością wykonania jak i też parametrami bezpieczeństwa DIN. W zależności od tego jak poważne dokumenty będzie się niszczyć ten poziom DIN może być wyższy, bądź niższy. Musimy także pomyśleć o tym jak duży jest tam kosz. Pamiętajmy, że skoro sprzęt ma być w stałym użytku mały kosz się zupełnie nie sprawdzi.