Trendy obowiązujące na rynku drukarek laserowych

Trendy obowiązujące na rynku drukarek laserowych

Laser dla każdego

drukarka laserowaDrukarki laserowe coraz częściej są bardzo mocno podobne do tych atramentowych. Ich kupno to wydatek kilkuset złotych, a praca rozpoczyna się zaraz po ich włączeniu. Dzisiaj producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania funkcjonalne, dzięki czemu laserówki stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla drukarek atramentowych. Drukarki laserowe obecne są już nie tylko w biurach, ale także w domach.

Z każdym rokiem coraz bardziej zasadne jest pytanie dotyczące tego, czy w przyszłości rynek drukarek należał będzie do atramentówek czy laserówek. Ostatnie kilka lat to dla wielofunkcyjnych drukarek atramentowych nieustanne poprawki i ulepszenia. Druk następował coraz szybciej i jednocześnie stawał się coraz tańszy. Poprawie ulegała również jego trwałość. Dzięki temu atramentówki stały się dla firm doskonałą alternatywą dla popularnych drukarek laserowych. Doprowadziło to do tego, że już za kilkaset złotych można do biura zakupić naprawdę dobrą drukarkę atramentową. Zapewni ona szybkie drukowanie (nawet do kilkudziesięciu stron na minutę), doskonale znosi duże obciążenie pracy, a koszt wydruku jednej strony to sprawy naprawdę groszowe.

Pojawia się więc pytanie po co kupować drukarki laserowe, które są nie tylko dużo droższe, ale zużywają również o wiele więcej prądu? Do tego trzeba czekać co najmniej kilkanaście sekund aż drukarka rozpocznie drukowanie. W ostatnim czasie do głosu dochodzą jednak znowu producenci sprzętu laserowego. Skoro drukarki atramentowe zaczęły podbijać rynek firm, który do tej pory zarezerwowany był dla laserówek, to drukarki laserowe zaczęły stawiać na klientów indywidualnych. Najlepszym tego dowodem jest obecność drukarek tego rodzaju w dużych sklepach przeznaczonych dla indywidualnych odbiorców.

 

Laser w roli atramentu

druk laserowyNiska cena drukarek laserowych, niskie koszty eksploatacji oraz bardzo duże tempo pracy to zalety drukarek atramentowych, na które musieli odpowiedzieć producenci laserówek. Aby wygrać konkurencję, zaczęli oni szukać rozwiązania zbyt długiego rozpoczynania pracy. Dzisiaj uciążliwe czekanie na to aż drukarka zacznie drukować przeszło już do historii. Laserówki nie są już dzisiaj też takie drogie. Już za około czterysta złotych można kupić naprawdę dobrą drukarkę laserową. Do tego drukarki nie wymagają już dzisiaj częstej wymiany materiałów eksploatacyjnych.