Wybór drukarki do firmy

Wybór drukarki do firmy

Chociaż we współczesnym świecie coraz częściej posługujemy się Internetem i dokumentami elektronicznymi, cały czas jeszcze produkowana jest cała masa klasycznych dokumentów, dlatego drukarka jest niezbędnym urządzeniem. Siłą rzeczy potrzebne są do tego odpowiednie drukarki, które od dłuższego czasu zastępują urządzenia MFC, czyli połączenie drukarki, skanera i kserokopiarki, a czasami nawet faksu.

 

drukarka do firmyProblem wyboru najlepszego urządzenia wielofunkcyjnego do konkretnej firmy nie jest prosty, a kiedy zaczynamy jeszcze zwracać uwagę na kwestie ekologiczne, zamieszanie robi się naprawdę duże. Nie ma też czegoś takiego, jak idealna drukarka dla każdej firmy. Zawsze trzeba się zmierzyć z konkretnymi potrzebami danego przedsiębiorstwa. Na szczęście drukarki opisywane są w sposób dość dalece zestandaryzowany, więc ich porównanie nie jest specjalnie trudne, jeśli wiemy, co porównywać.

 

Atrament kontra laser? Kolor czy bez niego?

Do niedawna mięliśmy wybór między drukarkami igłowymi, atramentowymi i laserowymi. Drukarki igłowe to już dzisiaj przeszłość, ale pozostałe dwa segmenty bardzo się rozwinęły. Cały czas jeszcze zaleca się stosowanie w domach i w małych biurach drukarek atramentowych kolorowych, a w większych firmach poleca się stosowanie drukarek laserowych monochromatycznych, które są w stanie pracować szybciej. Drukarki laserowe kolorowe są w stanie pracować niemal równie szybko i mogą stworzyć różne ładne materiały reklamowe, ale koszt ich eksploatacji oraz sam koszt zakupu to zwykle wydatek nieuzasadniony ekonomicznie.

drukarka firmowaRozwój urządzeń atramentowych sprawił jednak, że dzisiaj i one sprawdzają się w małych firmach, a kolor jest tu miłym dodatkiem. Maksymalna wielkość skanowania i druku Zdecydowana większość zastosowań drukarek będzie miała miejsce w kontakcie z papierem w formacie A4. Dotyczy to tak drukowania, jak i skanowania. W niektórych firmach bardzo często istnieje też potrzeba regularnego tworzenia różnego rodzaju ofert handlowych czy ogłoszeń, które potem umieszcza się w gablocie czy publikuje w innych podobnych miejscach. W takim wypadku wielkość wydruku A3 jest znacznie bardziej praktyczna i warto pomyśleć o zakupie drukarki radzącej sobie z takim papierem.

Warto też pamiętać o tym, że urządzenia wielofunkcyjne skanujące kartki A4 zwykle mają trochę mniejszą powierzchnię skanowania. W przypadku dokumentów nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ one zawsze posiadają marginesy, ale jeśli miałyby być skanowane inne materiały, może to już być poważnie kłopotliwe.