Kilka słów o konserwacji niszczarki

Kilka słów o konserwacji niszczarki

Niszczarki, które wyposażone są w noże, które tną w ścinki wymagają smarowania dobrym olejem. Okazuje się, że nie powinno się dyskryminować pod takim kątem każdej niszczarki i powinno się regularnie wykonywać smarowanie. Mamy dwie szkoły smarowania.

jak dbać o niszczarkęW jednym przypadku aplikuje się olej bezpośrednio na noże. W drugim przypadku powinno się rozsmarować olej na arkuszach papieru do zniszczenia i potem wkłada się je do szczeliny podawczej i w ten sposób będzie można rozprowadzić olej po całej powierzchni noży. Smarowanie nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu.

Tak naprawdę trzeba to robić, ponieważ dzięki temu efekty pracy naszego sprzętu będą dużo lepsze. Poza tym będzie można w ten sposób uniknąć problemów ze swoim sprzętem. Niektóre nowoczesne niszczarki przygotowywane są również w taki sposób, że mają automatyczne oliwienie ostrzy co kilkanaście cykli albo kilkaset zniszczonych arkuszy papieru. Samemu również można takie oliwienie uruchomić w miarę potrzeby.

Uwagi końcowe

konserwacja niszczarkiUżytkowanie niszczarki ma gwarantować bezpieczeństwo firmy, ponieważ uniemożliwia składanie pociętych arkuszy i odtwarzanie informacji. Do niszczarek paskowych powinno się kartki wkładać tak, że cięcie będzie prostopadłe do linie tekstu. Poza tym wszystkie uzyskane ścinki powinny się mieszać. Dobrze poddać je również obróbce termicznej, ale z tym nie zawsze można sobie poradzić. Natomiast niszczarka zawsze dobrze doprowadzi do pocięcia papieru, tak że dane będą chronione.