Popularne mity na temat druku laserowego

Popularne mity na temat druku laserowego

Mit nr 1

Najważniejszym elementem będzie drukarka, natomiast kaseta z tonerem nie ma takiego znaczenia.

druk laserowyTo oczywiście będzie błędne myślenie, ponieważ jakość wydruków właśnie w około 70% uzależniona jest nie od tego jaką mamy drukarkę ale od tego jaki używamy materiał eksploatacyjny. I to nie będzie tylko toner z proszkiem w środku. Tak naprawdę cały mechanizm składa się tam z tysięcy małych elementów, które odpowiedzialne są za wykonanie idealnego wydruku. Wszystko razem zgrane ma gwarantować najlepszą jakość wydruku.

W zależności od tego jaką ma się drukarkę, to receptura w takim sprzęcie jest nieco inna. Zazwyczaj w tonerze znajduje się nawet około 5 miliardów części, dlatego idealne efekty można uzyskać tylko w warunkach laboratoryjnych. Jedynie małe odejście od tych kluczowych parametrów doprowadzi do takiej sytuacji, w której przygotowany wydruk będzie bardzo słaby jakościowo.

 

Mit nr 2

Każdy toner będzie taki sam i będzie pasował, dlatego przy zakupie wystarczy kierować się wyłącznie ceną.

tonery do drukarkiW ramach pracy specjalistów z laboratorium QualityLogic podjęte zostało badanie aż 216 zamienników do takiej samej drukarki marki HP. W tym celu pracownicy poszukali dobrej oferty w sklepach a także w sieci. Chcieli sprawdzić jak będzie funkcjonować zamiennik w stosunku do oryginalnego tonera. Wyniki testów są naprawdę zaskakujące i mocno dają nam do myślenia. W przypadku oryginalnych tonerów okazało się, że nie ma żadnych awarii. W przypadku zamienników ponad 40% było przygotowanych wadliwie. To tak jakby na 5 tonerów dwa wywalać do śmietnika. Aż 60% wszystkich tonerów produkowała wydruki na niskim poziomie. Natomiast w przypadku użycia oryginalnego tonera 97% wszystkich wydruków było idealnych.

To oczywiście oznacza, że kupowanie zamienników to marnowanie zarówno pieniędzy jak i swojego czasu. Dlatego zdecydowanie lepiej będzie kupować oryginalne tonery HP, które jak wiadomo będą droższe ale w pełnym rozliczeniu lepiej się sprawdzają i będą nas wynosić o około 20% taniej niż zamienniki.