Drukarki Laserowe – zalety i wady

Drukarki Laserowe – zalety i wady

Drukarki laserowe, jeśli zestawi się je z urządzeniami atramentowymi to raczej produkt nowy. Jeszcze niedawno w naszych domach królowały drukarki atramentowe. Na rynku pojawiła się nowość jaką jest drukarka laserowa i coraz więcej osób chciało taki sprzęt posiadać. Przede wszystkim szybkość działania, nowoczesność sprawiła, że ludzie chcieli z tego produktu skorzystać. Czy są tak naprawdę lepsze?

 

drukarka laserowaTo pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli weźmie się drukarki monochromatyczne można powiedzieć, że będą lepsze. Drukować będzie można szybciej i co najważniejsze oszczędniej. Najczęściej taki wydruk na laserowej drukarce będzie nas kosztował około 8 gr natomiast na atramentowej 80 gr. Jeśli drukarka ma służyć do pracy biurowej, to wybór tak naprawdę będzie oczywisty. Jest tutaj mały minus, którym będzie to, że na drukarkach laserowych nie uzyskamy bardzo wysokiej rozdzielczości wydruków na czym niekiedy może nam zależeć. Ale jeśli chodzi o sam druk, to raczej nie powinniśmy tego zauważać.

Dopiero, gdy będzie się drukowało jakąś grafikę ten element może być zauważalny. jeśli chodzi o drukarki laserowe kolorowe to są one raczej rzadkością. Przy wydruku trzeba mieć cztery tonery a więc razem wydruk około 32 grosze. Natomiast w przy drukarce atramentowej jest to 1,8. Wydaje się więc, że drukowanie na atramencie nie ma szans w takim porównaniu. Ale okazuje się, że koszt materiałów do laserówki to 800 złotych a do atramentówki około 200 złotych.

 

Podsumowanie

Drukarki laserowe kolorowe to koszt od 600 zł w górę. Komplet tonerów to 600-1400 złotych. Wydruk jednej strony około 40 gr a żywotność sprzętu do około 100 tysięcy stron. Drukarki Laserowe mono kosztują od 200 złotych w górę. Komplet tonerów to około 120-400 złotych. Wydruk strony 8 gr a żywotność do 300 tysięcy stron.

drukarka laserWady:

- wysoka cena sprzętu

- wysoka cena materiałów do eksploatacji

- niska rozdzielczość drukowania

- duże gabaryty sprzętu

Zalety:

- niskie koszty druków

- drukowanie szybkie

- wysoka żywotność sprzętu